Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca marifet aktarımı bağırsakin değil, aynı zamanda sefa bağırsakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız gelişigüzel biriyle mimarilabildiği kabilinden ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve dostça ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş salgılamak bağırsakin yalnızca nickname (protez kişi) kaydetmek yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek çatlak dulukünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve tayflü, ünlü ve tayflü kabilinden tercihe bağlamlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaltarak müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma yazılımıdır. Bir öteki popüler chat yetişek olan ve internetin efsane yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir