Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme sahaında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde marka tesisu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek kolünde ocak olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çdüzenışmalar yürüten KALKO, birokkalı ayak topu, basket çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı sıra Türkiye’nin en mefret özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, yetişek sahaında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birokkalı cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.