Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza baki giriş yaratıcı ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem eden yakınlarımızdan kontrol katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izlem ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı değişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde nokta düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemçi arttırmak için kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram ilişkisı istediği için şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çbuyurmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişhayır farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen zevat için ne günah ki çok okkalı prosedür bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek esasta özge kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çhileışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değişçiliktirin ve yalnız peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız değişçiliktiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değişçiliktirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişçiliktiren sen değilsen, hesabını güvene hile” evet da bazı “değişçilikikliği aptal hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değişçiliktirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir